Ogólnopolski Konkurs Programistyczny

25.04.2024
Gigathon - największy Ogólnopolski Konkurs Programistyczny - otwiera swoje drzwi dla młodych geniuszy! ? Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Gigathonie! To doskonała okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności programistyczne i zawalczyć o wyjątkowe nagrody, których głównym sponsorem została firma Komputronik ? Co jest do wygrania? ? Konsola Microsoft Xbox Series X ? telefony, tablety, akcesoria marki Samsung, ? obozy i kursy programistyczne ? pakiety książek ufundowane przez wydawnictwa HarperCollins i Helion Kto może wziąć udział? ? Kategoria 7-9 lat (Minecraft) ? Kategoria 10-12 lat (Scratch) ? Kategoria 13-15 lat (Python, C#, C+ +) ? Kategoria 16-18 lat (Python, C#, C+ +) Jakie są etapy konkursu? Zapisy właśnie wystartowały i trwają aż do końca I etapu, który odbywa się od 6 do 26 maja. Kolejne dwa etapy odbędą się po wakacjach. Finał, który ma charakter stacjonarny zaplanowany jest na koniec listopada 2024 roku w Warszawie. W tym roku konkurs został rozszerzony również o rywalizację międzyszkolną Gigathon School Challenge, gdzie każdy zapisany uczestnik zdobywa punkty dla naszej szkoły! Więcej szczegółów i formularz zapisowy znajdziecie pod linkiem: http://info.gigathon.pl/edu
WYNIKI  SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO  UTWORÓW JANA BRZECHWY

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO UTWORÓW JANA BRZECHWY

17.04.2024
W dniu 21.04.2024 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski utworów Jana Brzechwy. Wzięło w nim udział 37 uczniów z klas II - VI.
Komisja konkursowa  wyłoniła następujących laureatów:
Klasy II- III
I miejsce      Rita Skreczko   kl. III A
II miejsce    Ewelina Puczyńska kl. II D
III miejsce   Karol Lange kl. II B
Wyróżnienie : Zuzanna Kaniewska kl. III A , Anna Misiewicz kl. III D

Klasy IV – VI
I miejsce      Maria Oszczygieł  kl. IV C
II miejsce    Dawid Arbaszewski kl. IV C
III miejsce  Antonina Prus kl. IV C
Wyróżnienie: Nikodem Hanusiak kl. IV C, Zuzanna Bloch kl. V B

Rita Skreczko, Ewelina Puczyńska, Maria Oszczygieł, Dawid Arbaszewski będą reprezentować Szkołę Podstawową nr 5 w gminnym etapie konkursu, który odbędzie się  18  kwietnia 2024 r. w  Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Jolanta Rosińska
Marzena Pikora
Anna Gołębiewska

Gminny konkurs Ortograficzny dla klas III

11.04.2024
            Organizatorem Gminnego Konkursu Ortograficznego dla klas III była nasza szkoła. Konkurs odbył się 10 kwietnia, a wzięło w nim udział 18 uczniów z ośmiu szkół gminy Wyszków.
Wszystkich zgromadzonych przywitał Dyrektor Szkoły p. Zbigniew Szczerba życząc uczestnikom powodzenia i osiągnięcia jak najlepszych wyników w konkursie.
Komisja konkursowa w składzie: wicedyrektor SP nr 5 p. Elwira Kucińska, p. Emilia Gierek (SP Rybno), p. Justyna Pólkowska (SP nr 2), p. Małgorzata Gierek (SP nr 5)
i p. Jolanta Rosińska (SP nr 5) po wnikliwej ocenie ogłosiła wyniki.
Tytuł MISTRZA ORTOGRAFII i tym samym I miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły Marysia Szczerba z klasy III a, zaś II miejsce uzyskały: uczennica naszej szkoły Laura Pakieła z klasy III c i Sara Jechna ze SP nr 4, III miejsce uzyskali: Filip Puścian SP nr 4 i Maksymilian Tauter SP nr 2. Wyróżnienie otrzymali: Amelia Grabowska i Bartosz Kania ze SP nr 1 oraz Leon Morko ze SP nr 3.
Zwycięzcom wręczono nagrody książkowe i dyplomy, a wszystkim uczestnikom drobne niespodzianki ufundowane przez gminę Wyszków. Konkurs odbył się pod patronatem burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego.
Uczestnikom konkursu i ich opiekunom dziękujemy, a nagrodzonym gratulujemy!
Organizatorki
TURNIEJ O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM

07.04.2024
5 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej nr1 w Wyszkowie został przeprowadzony gminny  etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

Turniej został zorganizowany w dwóch grupach wiekowych: uczniowie 10 - 12 lat oraz uczniowie w wieku powyżej 12 lat.

Zawodnicy rozwiązywali testy:

"Test wiedzy", składający się z 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, osób poruszających się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, rowerzystów, hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym. Czas rozwiązywania testu nie mógł przekroczyć 25 minut.

"Test – skrzyżowania" składający się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.
Jazda rowerem po torze sprawnościowym.

W grupie I Szkoła Podstawowa nr 5 w Wyszkowie zajęła II miejsce w składzie:

Bloch Zuzanna kl. 5b
Sobczak Alicja kl. 6b
Decyk Tymoteusz kl. 5b
Piątek Adam  kl. 5b

W grupie II Szkoła Podstawowa nr 5 w Wyszkowie zajęła II miejsce w składzie:

Krasucki Maciej kl.7a
Abramczyk Igora kl. 7a
Kuliś Jan kl. 7b

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Życzenia Wielkanocne

30.03.2024

Wszystkim Uczniom i Absolwentom, Rodzicom i Nauczycielom, Pracownikom i Emerytom oraz Przyjaciołom naszej Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie, składam najserdeczniejsze życzenia - zdrowych i radosnych, szczęśliwych i pełnych miłości Świąt Wielkanocnych.
Do życzeń dołączam wspaniałe prace naszych uczniow z konkursu: "Kultywujemy Tradycje Wielkanocne".

Zbigniew Szczerba
Program stypendialny HORYZONTY

WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO

KONKURS „14 MARCA – ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY π”