Charytatywny kiermasz wielkanocny

05.04.2018

Mimo, że konkurs Niemiecki ma klasę dobiegł już końca i dokumentacja została przesłana do Instytutu Goethego, grupa projektowa nadal działa i stara się zainteresować językiem niemieckim wszystkich uczniów naszej szkoły.

W dniu 27 marca, wraz klasą I e, która pod opieką pani Bogumiły Bórawskiej – Sadluk, uczy się języka niemieckiego, uczestnicy projektu zorganizowali charytatywny kiermasz wielkanocny, podczas którego nie tylko zbierano fundusze na pomoc dzieciom w Syrii, ale także każdy mógł nauczyć się podstawowych zwrotów związanych z zakupami i świętami wielkanocnymi.

Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny udało nam się wcielić w życie idee współdziałania i współodpowiedzialności. Rodzice klasy I e upiekli ciasta, maluch przygotowały kartki i ozdoby świąteczne, a gimnazjaliści zajęli się stroną językową akcji, oraz obsługą stoiska.