Jedyny laureat z Wyszkowa

22.05.2018

Szymon Dawidczyk z klasy gimnazjalnej 3b odebrał 17 maja w Warszawie dyplom laureata kuratoryjnego konkursu historycznego.

17 maja 2018 r. Mazowieckie Kuratorium Oświaty zorganizowało w Warszawie spotkanie podsumowujące konkursy przedmiotowe dla uczniów klas gimnazjalnych. W uroczystości wziął udział wicekurator mazowiecki Andrzej Sosnowski. Wśród zaproszonych znalazł się jedyny laureat konkursów kuratoryjnych z Wyszkowa - Szymon Dawidczyk z klasy gimnazjalnej 3b. Szymon odbierał dyplom laureata konkursu historycznego. Tytuł ten, oprócz satysfakcji, otwiera każdą szkołę średnią dla ucznia.

Do rywalizacji z historii przystąpiło na etapie szkolnym 4587 uczniów, do etapu rejonowego doszło 244, do wojewódzkiego już - 68. Tylko 22 zostało laureatami.

Szymon to ambitny, stonowany i zdolny młody człowiek. Interesuje się literaturą, głównie fantastyczną. Lubi matematykę i fizykę.  Na pytanie, dlaczego wziął udział w konkursie historycznym, odpowiedział: Zawsze byłem w tym dobry, mam do tego umiejętności, spróbowałem swoich sił i się udało.

Nauczycielem prowadzącym Szymona była Krystyna Szczuka-Wiśniewska.

Spotkanie laureatów urozmaicił występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Dąbrówka”.