Sprzątamy dla Polski

25.04.2024

W poniedziałek uczniowie kl. 1a, 1f, 2c i 2f wzięli udział w VII edycji akcji #SprzatamyDlaPolski. Jest to ogólnopolska akcja sprzątania terenów zielonych organizowana przez Fundacje Sprzątamy dla Polski. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie pomimo niesprzyjającej pogody.
Ciekawostki  klasy 1 e

Ciekawostki klasy 1 e

W klasie 1e dużo się dzieje.  Oto najważniejsze ciekawostki.
Uczniowie na kole matematycznym poszerzają swoje umiejętności matematyczne,, nauka przez zabawę’’ zgłębiają tajniki wiedzy matematycznej. Chętnie biorą udział w różnych konkursach, zajmując czołowe miejsca. Założyli klasową hodowlę roślin. Pielęgnując i obserwując  rośliny uczą się , czego rośliny potrzebują do życia, a co im szkodzi.  Chłopcy przygotowali dziewczynkom z okazji Ich Święta miłą niespodziankę. Witaliśmy Wiosnę, odbyliśmy spacer z Marzannami ze śpiewem na ustach.  Bierzemy udział w eksperymentach chemicznych oraz w Projekcie edukacyjnym. Nie zapominając o tradycji przed Świętami Wielkanocnymi dzieliliśmy się jajeczkiem. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wychowawczyni 1e  -  p. Bogusia

Liczba PI

14 MARCA – ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY π – konkurs szkolny
Liczba Pi
π = 3,141592 653589 793238 462643 383279 502884 197169 399375 105820…

W związku z obchodami Światowego Dnia Liczby π w naszej szkole został przeprowadzony konkurs na plakat o liczbie π dla klas IV-VIII.
Bardzo cieszymy się, że konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem
z Waszej strony. Do organizatorów wpłynęło bardzo dużo prac.
Wszystkie prace były kreatywne i pomysłowe, potraficie stworzyć tak piękne plakaty, których bohaterką jest liczba π wzbogacona treściami matematycznymi.
Jednak Komisja musiała wybrać prace najciekawsze i uczniowie tych prac otrzymują 6 (I miejsce) i 5 (II miejsce) z wagą 100 do dziennika elektronicznego.
Pozostali uczestnicy otrzymują ocenę bardzo dobrą za pracę domową.
i nauczycielkami matematyki.
Chylimy czoła” przed Polą
i zapraszamy za rok do pobicia rekordu!
W ramach obchodów Święta Dnia Matematyki, uczniowie z klasy 7b grali na lekcji matematyki w grę planszową - Rummikub. Grający, mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed wicedyrektorem szkoły- panem Pawłem Baranowskim, który zaszczycił ich swoją obecnością.
Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy i zapraszamy do zabawy za rok!

Wyniki konkursu (pobierz)
AKADEMIA MŁODEGO CHEMIKA

23.02.2024
Ciekawe doświadczenia dla uczniów: Ogród Chemiczny, Pasta dla Słonia, Magiczny napój
Wycieczka do Gąsiorowa klasy 1d i Zerówki

18.12.2023
W środę 13 grudnia 2023r. dzieci z klas Id i Zerówki wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę do Gąsiorowa. Była to pierwsza wycieczka w tym roku szkolnym. Gdy przybyliśmy na miejsce - na spotkanie wyszli nam gospodarze, którzy zaprosili nas do sali na śniadanie i ciepłą herbatę. Po śniadaniu zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Każda grupa udała się na swój warsztat. Podczas pobytu w Gąsiorowie uczyliśmy się tradycji świątecznych, śpiewaliśmy piosenki świąteczne i kolędy, wykonywaliśmy ozdoby choinkowe z papieru, ale przede wszystkim mieliśmy okazję nauczyć się lepienia pierogów, co najbardziej wszystkim się podobało. Na obiad mogliśmy zjeść ulepione pierogi i sprawdzić czy dobrze nam się udały. Po obiedzie zaskoczył nas specjalny gość – Mikołaj, który spotkał się na chwilę rozmowy z każdym dzieckiem. Na koniec kupiliśmy pamiątki w sklepiku i pobawiliśmy się krótko na placu zabaw. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Nasza wycieczka była bardzo ciekawa. Będziemy ją długo wspominać!
Opracowała Marta Kwaśny
Pasowanie na czytelnika Biblioteki Szkolnej

18.12.2023
Dnia 15 grudnia  2023 roku w Szkole Podstawowej nr 5 odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Celem uroczystości było zachęcanie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Zanim jednak nastąpiła ta uroczysta chwila, uczniowie klasy III A pod opieką p. Katarzyny Baranowskiej zaprezentowali przedstawienie pt. „Królewna”. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki , korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę uczniowie  klas pierwszych otrzymali dyplomy, pamiątkowe znaczki oraz słodkie upominki.

Jolanta Rosińska
Katarzyna Baranowska

KONKURS „MATEMATYCZNA CHOINKA ŚWIĄTECZNA”

18.12.2023
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy już po raz trzeci konkurs „MATEMATYCZNA CHOINKA ŚWIĄTECZNA” dla uczniów z klas IV-VIII naszej szkoły.
Bardzo cieszymy się, że konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem z Waszej strony. Do organizatorów wpłynęło bardzo dużo prac.
Wszystkie prace były kreatywne i pomysłowe, potraficie stworzyć tak piękne choinki ubrane w treści matematyczne.
Pozostali uczestnicy otrzymują ocenę bardzo dobrą za pracę domową.
            Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do zabawy za rok!
Organizatorzy: Małgorzata Klimaszewska
                      Agnieszka Bajorek-Purgacz
Pukamy do klasy 1e – co nowego słychać?

13.12.2023

W klasie 1e dużo się dzieje - świadczy o tym poniższa  galeria  zdjęć.  Zapraszamy do obejrzenia. !!!
A przy  okazji  zbliżających się  Świąt  życzymy Wszystkim pracownikom szkoły, a także uczniom  i ich Rodzicom rodzinnych  Świąt Bożego Narodzenia , a w Nowym Roku wszystkiego najlepszego  – klasa1e z p.Bogusią