Program Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży”

05.12.2022

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w dniach 23-30.10.2022  r. mieli  możliwość realizować projekt  „ Bei mir und dei dir  – program Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży”

wraz z młodzieżą szkoły partnerskiej z Leif Eriksson Gemeinschaftschule w Kiel.
Projekt powstał przy wsparciu finansowym PNWM.

Podczas projektu uczniowie wspólnie z partnerami z Niemiec uczyli się , bawili i tworzyli. Poznali  niemiecki system szkolny, odwiedzili szkołę oraz uczestniczyli w warsztatach sztuki w Kunst Museum.  Mieliśmy okazję zwiedzić Flensburg, Lubekę – miasto marcepana oraz najstarsze miasto wikingów w Danii- Ribe z największą plażą w Europie na morzem północnym.

Nowe przyjaźnie oraz sympatie  które zakwitły pomiędzy uczestnikami wymiany powodowały   iż ciężko było nam się rozstać. Z niecierpliwością czekamy na rewizytę szkoły partnerskiej  wiosną. Dziękujemy naszej Gminie  Wyszków za pamiątki, ciekawe gadżety z naszego pięknego miasta :)

Anna Szymańska-Grodzka