Wymiana

SUMMIT FOR KIDS- Bonn 2016 der Initiative „TEACHTODAY”

18.11.2016
 dniach 3-5.XI.2016 uczniowie  naszej szkoły; Zuzanna Wężyk klasa II c oraz Janusz Grodzki klasa II zostali zaproszeni na spotkanie w Bonn,
które odbyło się w ramach nagrodzenia projektu „ To jest nasza sieć „.

Projekt realizowany był  w lutym 2016 w Poczdamie wraz z uczniami ze szkół z Branderburgi i otrzymał on drugą nagrodę w Niemczech. Inicjatorem i organizatorem spotkania był Deutsche Telekom z centralą w Bonn. Celem  programu „Teachtoday” jest umiejętne i świadome korzystanie z mediów elektronicznych oraz  poszerzenie wiedzy jak użytkownik może uniknąć zagrożeń płynących z  korzystania z sieci.

Anna Szymańska-Grodzka
Pozdrowienia z Heide

27.10.2016
Polsko- Niemiecka Wymiana Młodzieży –Wyszków- wrzesień 2016
Deutsch-Polnischer Schuleraustausch in Wyszków- September 2016

Serdeczne pozdrowienia od naszych szkół partnerskich z Niemiec z Heide, od których otrzymaliśmy  wraz z pozdrowieniami  prezentacje video ze wspólnie spedzonych dni podczas projektu.
                                                                                                  Anna Szymańska-Grodzka

Międzynarodowy projekt wymiany młodzieży z Polski i Niemiec.  26 września do naszej szkoły przyjec

Międzynarodowy projekt wymiany młodzieży z Polski i Niemiec. 26 września do naszej szkoły przyjec

12.10.2016

Międzynarodowy projekt wymiany młodzieży z Polski i Niemiec.
 26 września do naszej szkoły przyjechali niemieccy uczniowie ze szkoły Friedrich Elvers Schule Europaschule i Gemeinschaftschule Heide-Ost  z  Heide. Powitaliśmy ich małych poczęstunkiem w sali 23 , animacjami językowymi i wspólną zabawą na boisku.

Uczniowie z Niemiec   razem z młodzieżą z naszej szkoły wzięli udział w bogatym programie kulturalno-edukacyjnym. Odbyły się wyjazdy do Warszawy,  podczas których  uczestniczyliśmy w warsztatach w Pijalni Czekolady Wedla. Uczestnicy wysłuchali  historii o pochodzeniu czekolady Wedla oraz  własnoręcznie zdobili Torcik Wedlowski. Zwiedzali  Zamek Królewski, Stare Miasto, Łazienki Królewskie z przewodnikiem, Wilanów. Wzięliśmy też  udział w lekcji wychowania fizycznego na trampolinach w „Hangarze 646”.

Kolejny dzień przeznaczony był na rozgrywki sportowe, basen oraz wspólne lepienie pierogów. W hali sportowej uczniowie rozegrali mecze w siatkówkę i piłkę nożną, następnie udali się na basen. Po południu wszyscy spotkali się w sali 08,  żeby wspólnie przygotować i zjeść pierogi.
W piątek nasi goście przyszli do szkoły, by uczestniczyć w lekcjach języka polskiego u pani Anny Gołębiewskiej, języka angielskiego u pani Anety Delugi i języka niemieckiego u pani Agnieszki Kamińskiej.

W projekt zaangażowała się pani Ewa Koch i w świetlicy wspólnie z niemieckimi nauczycielami przeprowadziliśmy gry i zabawy  dla dzieci klas I-III.
Przy okazji spotkania wychowanków odbyły się też spotkania pedagogów i dyrekcji  szkół z obu krajów.

Niestety, projekt dobiegał powoli końca i po wręczeniu sobie drobnych upominków wyjechaliśmy do Domu Polonii w Pułtusku na lekcje poprawnego zachowania przy stole. Zdobytą wiedzę wykorzystaliśmy na wspólnym obiedzie. Razem udaliśmy się na zwiedzanie Pułtuska.

Uczniowie spotykali się codziennie wieczorem w budynku  ZDZ, by wspólnie spędzać czas. Zawiązały się sympatie miedzy uczestnikami wymiany. Kontynuacja naszej przyjaźni  i wyjazd do Heide nastąpi wiosną przyszłego roku.
 Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu, dyrekcji szkoły ,nauczycielom, rodzicom klasy II C,  PNWM za wsparcie finansowe oraz Gminie Wyszków za drobne upominki dla naszych gości.
                                                                                            Organizator wymiany:
                                                                                          Anna Szymańska- Grodzka