Zawody sportowe

III turniej  Mazowieckiej ligi młodzików

III turniej Mazowieckiej ligi młodzików

14.12.2020
W dniu 12.12 na sali WOSIR odbył się III turniej  Mazowieckiej ligi młodzików w ramach rozgrywek MWZPS.Gospodarzami byli siatkarze klubu UKS" POLONEZ" WYSZKÓW.

W turnieju wzięły udział cztery drużyny.

Nasi zawodnicy wygrali wszystkie spotkania po 2-0 W setach dzięki czemu AWANSOWALI? do III ligi.
Trener Maciej Glowczynski gratuluję wszystkim zawodnikom biorącym udział w turnieju.

Następny turniej odbędzie się już w nowym roku.

Wysłano z aplikacji mobilnej WP Poczty

XI Turniej o Puchar Dyrektora SP 5 w mini siatkówce chłopców.

16.04.2018
Dnia 8 kwietnia odbył się XI Turniej o Puchar Dyrektora SP 5 w Wyszkowie w mini piłce siatkowej chłopców.

Oprócz gospodarza UKS Polonez, w turnieju wzięli udział także zawodnicy z Wołomina i Międzyborowa. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach: dwójki (rocznik 2007 i młodsi), trójki (rocznik 2006) i czwórki (rocznik 2005). Najstarsi siatkarze grali systemem „każdy z każdym”, natomiast pozostali rozgrywali swoje mecze w grupach, po czym najlepsze dwie drużyny z grupy przechodziły do fazy półfinałowej, a następnie finałowej. W kategorii „dwójek” UKS Polonez zdominował rywali. Podopieczni trener Sylwii Głuc wygrali swoje grupy i zapewnili sobie miejsce w finale. Pierwsze miejsce zajął duet Mikołaj Giziński i Michał Trybalski, natomiast srebro zdobyli Piotr Jasionek i Jan Więch. Także w meczu o 3 miejsce trwała zacięta walka pomiędzy zawodnikami UKS Polonez, w rezultacie zwyciężyli Oliwier Geski i Piotr Błaszczyk. MVP Turnieju wśród najmłodszych został Mikołaj Giziński. W kategorii „trójek” także trwała zacięta rywalizacja. Polonez I w składzie Aleks Rózga, Damian Bajorek i Tomasz Jędrzejczyk wygrał swoją grupę i awansował do półfinału. Podopieczni trenera Macieja Główczyńskiego w półfinale zmierzyli się z siatkarzami z Międzyborowa i wygrywając ten mecz zapewnili sobie miejsce w finale. Niestety w meczu o złoto musieli uznać wyższość przeciwnika z UKS „Piątka” Wołomin i ostatecznie zajęli drugie miejsce. W najstarszej kategorii „czwórek” mecze były nieco dłuższe, bo rozgrywane do dwóch wygranych setów, ale za to można było obejrzeć ciekawe wymiany stojące na wysokim poziomie. Podopieczni trenera Zbigniewa Malinowskiego spisali się bardzo dobrze zajmując II i III miejsce w turnieju. Srebrny medal zdobyli Jakub Cyrych, Hubert Dąbrowski, Jakub Wasilewski oraz Aleksander Baliński, natomiast brąz wywalczyli: Daniel Łempicki, Sebastian Kołsut, Jakub Poleski i Antoni Wyszyński. Zawodnicy za miejsca I – III zostali nagrodzeni  pięknymi  pucharami  i medalami, a wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowy dyplom oraz słodki poczęstunek. Kibice także dopisali, z czego bardzo się cieszymy. Wszystkim zawodnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Zbigniewowi Szczerbie za ufundowanie pucharów i poczęstunku.
Wiosenny turniej wewnętrzny dziewcząt klasy 4c

02.04.2018
Dnia 27.03 odbył się wiosenny turniej wewnętrzny dziewcząt klasy 4c o profilu piłki siatkowej. Najmłodsze siatkarki naszej szkoły zagrały między sobą turniej ,,każda z każdą''.
Single grano po 5 minut, a każda z zawodniczek rozegrała 13 spotkań. Zawody sędziowali bardziej doświadczeni siatkarze z klasy VII c, którzy wywiązali się ze swojej roli na 5+. Nasze zmagania obserwowali licznie zgromadzeni na trybunach rodzice oraz najbliższa rodzina, którym bardzo za to dziękuję.  Na zakończenie turnieju nie obeszło się bez wręczenia nagród. To dzięki sponsorom "rodzicom" wszystkie dziewczynki dostały piękne bluzy i torby sportowe z napisem i logo klubu. Najważniejsza w tym turnieju była dobra zabawa i satysfakcja z gry w piłkę siatkową:-). Mam nadzieję, że takie turnieje odbędą się w przyszłości nie raz, a wysiłek jaki dały siatkarki w rozegraniu zawodów pozwoli na osiągnięcie w przyszłości niejednego sukcesu.

Tekst i foto- Marta Wójcik